Вторник, 19.03.2024, 04:38
Приветствую Вас Гость | Регистрация | Вход

ОО "Николаевская областная организация УТОС"

Меню сайта
Календарь
«  Март 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Погода
Погода от Метеоновы по г. Николаев
Отчеты
  • Все для веб-мастера
  • Программы для всех
  • Мир развлечений
  • Лучшие сайты Рунета
  • Кулинарные рецепты
  • Форма входа
    Поиск

    Інструкція про порядок обліку, зберігання, розподілу та видачі путівок

                                                                                    «ЗАТВЕРДЖЕНО»

                                                                           постановою президії ЦП  УТОС       

                                                                          № 6-16 від 18 травня 2010р                                                                                                                                                                                            

    І Н С Т Р У К Ц І Я  

    про порядок обліку, зберігання, розподілу та видачі

    путівок до санаторно-курортних та інших лікувально-

    оздоровчих установ за рахунок бюджетної підтримки

    в Українському товаристві сліпих.

     

    1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.

            1.1. Ця інструкція розроблена відповідно до чинного законодавства України і  впроваджує порядок обліку, зберігання, розподілу та видачі путівок інвалідам I і II групи по зору до санаторію ім.Наговіцина та Боярського будинку відпочинку  в Українському товаристві сліпих за рахунок бюджетних асигнувань.

     

                            2. ПОРЯДОК ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПУТІВКАМИ.

           2.1. Путівки до санаторію та будинку відпочинку видаються інвалідам І та ІІ групи по зору   безкоштовно, за рішенням правління первинної організації, в міру надходження путівок, відповідно до медичних рекомендацій, з урахуванням пільг, встановленних чинним законодавством для конкретної категорії осіб.

           2.2. Інваліди І групи по зору при направленні на санаторно-курортне лікування до санаторію та будинку відпочинку забезпечуються путівкою, а також путівкою на супроводжуючу особу, необхідність якої визначається висновком лікувально-профілактичного закладу про необхідність постійної стороньої допомоги і рішенням правління первинної  організації призначається з числа інвалідів ІІ групи або зрячих працівників та членів УТОС, які потребують лікування. На путівці робиться помітка "супроводжуючий”. Якщо інвалід І групи здатний обслуговувати себе самостійно, лікувально-профілактичним закладом видається довідка про це. При наявності такої довідки та письмової згоди інваліда, по рішенню первинної організації йому може бути надана путівка в санаторій чи будинок відпочинку без супроводжуючого.

           2.3. У виняткових випадках, коли інвалід І групи по зору має тяжкі додаткові захворювання  або каліцтва які підтверджуються висновком лікувально-профілактичного закладу про неможливість самообслуговування, правління п.о. УТОС своїм рішенням може надати путівку члену сім’ї інваліда для його супроводження.

           2.4. У разі, коли путівки видаються сім’ї з 2-х інвалідів І групи по зору (особам з виключно високим ступенем втрати здоров'я, надзвичайною залежністю від постійного стороннього догляду, допомоги або нагляду інших осіб і які фактично не здатні до самообслуговування), рішенням правління п.о. УТОС супроводжуючим може бути призначено члена сім’ї, або іншу особу за їх бажанням.     

           2.5. Якщо інвалід по зору перебуває на обліку для отримання путівки на оздоровлення в первинній організації УТОС, але в поточному році вже отримав її в іншій організації, чи одержав компенсацію на оздоровлення, він знімається з  обліку.

           2.6. Всі інваліди І та ІІ групи по зору члени УТОС, забезпечуються путівками в порядку черговості на загальних підставах, але не частіше ніж один раз за два календарні роки.

           2.6.1. Інвалідам ВВВ І і ІІ групи по зору, і особам, прирівняним до них за пільгами, заслуженим членам УТОС путівки за рекомендацією лікаря можуть видаватись кожного року.

           2.6.2.Санаторно-курортні путівки керівникам обласних правлінь, підприємств виділяються з дозволу президії ЦП УТОС, через обласні правління.                                                      2.7. Особи з виключно високим ступенем втрати здоров'я, надзвичайною залежністю від постійного стороннього догляду, допомоги або нагляду інших осіб і які фактично не здатні до самообслуговування (з числа інвалідів І групи по зору) в санаторій і будинок відпочинку без супроводжуючого не направляються, а оздоровчими закладами не приймаються.

            2.8. Особа, яка отримала безкоштовну путівку, не має права передавати її іншим особам або продавати. Вона зобов’язана вчасно прибути в санаторій з оформленою санаторною картою, а в будинок відпочинку з медичною довідкою про стан здоров’я. Після закінчення терміну путівки інвалід по зору, супроводжуючий повинні отримати в оздоровчому закладі зворотній талон до путівки та надати його в організацію, яка видала путівку.

            2.9. При необхідності, обмін і передача путівок між УВО, УВП     і організаціями УТОС проводиться керівниками цих підприємств, організацій по узгодженню з правліннями первинної та обласної організацій УТОС (документи підписуються керівниками і головними бухгалтерами).

            2.10. Підприємства і організації УТОС, за спільним рішенням адміністрації і правління первинної організації УТОС, можуть видавати придбані за власні кошти за повну вартість путівки своїм працівникам і членам їх сімей за пільговими цінами або безкоштовно, в залежності від фінансового стану підприємства.  Ця норма поширюється також на путівки, які видаються на бази відпочинку підприємств.

     

    3. ОБЛІК ІНВАЛІДІВ ПО ЗОРУ, ЯКІ ПОТРЕБУЮТЬ

    САНАТОРНО-КУРОРТНОГО ЛІКУВАННЯ.

           3.1. Інваліди І  і ІІ групи по зору, які потребують санаторно-курортного лікування, подають в правління первинної організації заяву та медичну довідку лікувальної установи (форма 070/О). Заява на одержання путівки реєструється в журналі обліку. Розбіжність в датах на медичній довідці та на заяві не повинна перевищувати двох місяців.

           3.2. Непрацюючі в системі УТОС інваліди по зору для одержання путівки на санаторно-курортне лікування повинні надати в правління п.о. УТОС довідку з місцевих органів соціального захисту населення (для певних категорій інвалідів – з військкомату, місця роботи)  про те, що вони не одержували путівки або компенсацію на оздоровлення в місцевих органах соціального захисту населення у минулому та поточному роках.

          3.3. Якщо заявник без поважних причин двічі письмово відмовлявся від запропонованої путівки, він за рішенням правління п.о. знімається з обліку для одержання санаторно-курортної путівки у поточному оздоровчому сезоні і на його заяві робиться запис "від путівки відмовився.” У разі незгоди інваліда написати заяву  про відмову від путівки, складається акт за підписом 3-х членів первинної організації.

          3.4. Облік заявників, які потребують санаторно-курортного лікування, проводиться правлінням первинної організації в журналах черговості отримання путівок.

          3.5. При розгляді поданих заяв на оздоровлення, правлінням первинної організації виділяються путівки в першу чергу інвалідам по зору, які найдовший термін не отримували путівки, в порядку черговості. За рівних умов розподіляти путівки в такій послідовності:

    1) інваліди ВВВ;

    2) заслужені члени УТОС;

    3) активісти громадського життя організацій УТОС;

    4) особи, які мають трьох і більше неповнолітніх дітей.

          3.6. Відповідальна особа правління первинної організації зобов’язана ознайомити одержувача путівки про порядок отримання її та використання, про що він особисто розписується в спеціальному журналі.

         

    4. ПОРЯДОК ПЛАНУВАННЯ ТА РОЗПОДІЛУ ПУТІВОК.

            4.1. Путівки до санаторію та будинку відпочинку за рахунок фінансової підтримки з Державного бюджету, передбачених на санаторно-курортне лікування інвалідів по зору, розподіляються президією Центрального правління УТОС  серед організації УТОС в АР Крим, обласних організацій та  Київської міської організації УТОС (надалі – обласних організацій) пропорційно кількості інвалідів по зору та з урахуванням пільг, встановлених чинним законодавством для окремих категорій інвалідів. Рішення президії ЦП УТОС про розподіл путівок  направляється кожній обласній організації УТОС.

            4.2. Голова та бухгалтер обласної організації УТОС несе відповідальність за отримання, зберігання, відправку і видачу санаторно-курортних путівок.

     

    5. ПОРЯДОК ОБЛІКУ, НАДХОДЖЕНЬ ТА ЗБЕРІГАННЯ ПУТІВОК.

            5.1. В ЦП УТОС, обласних організаціях, об’єднаннях та підприємствах УТОС облік надходження санаторно-курортних путівок здійснюється на підставі супровідних документів (накладних, видаткових ордерів, рахунків-фактур та ін.)  організацій, від яких надійшли путівки.

            Документи на надходження путівок  реєструються в спеціальному журналі із зазначенням дати надходження і дати та номера документа, найменування організації, від якої отримані путівки, для якої категорії інвалідів, кількості путівок та їх загальної суми. На супровідних документах повинні бути підписи матеріально відповідальних осіб про отримання путівок. Супровідні документи разом із путівками передаються спеціалісту, який здійснює бухгалтерський облік санаторно-курортних путівок, для їх обліку як цінних паперів та  бланків суворої звітності в журналах обліку (кількісно-сумового обліку за номінальною вартістю).

            Записи в журналі здійснюються згідно з групувальною відомістю (додаток №3), яка складається на підставі первинних документів на надходження та відправлення (видачу) путівок.

            При отриманні санаторно-курортних путівок від вищестоящого органу (ЦП УТОС) бухгалтерією обласного правління УТОС робиться запис – дебетується забалансовий рахунок 004 "Бланки суворої звітності ”, а при відправленні( видачі ) цих путівок – кредитується забалансовий рахунок 004.

            При оприбуткуванні санаторно-курортних путівок бухгалтерією робиться бухгалтерський запис в дебет рахунку 33/1 "Інші грошові кошти” з кредиту рахунку 48 "Цільове фінансування з Держбюджету ”.

            При видачі санаторно-курортних путівок робиться бухгалтерський запис в дебет рахунку 48 "Цільове фінансування з Держбюджету” з кредиту рахунка 33/1 "Інші грошові кошти”.  

            Повернення інвалідом раніше виданої путівки оформляється прибутковим ордером. При цьому робиться бухгалтерський запис дебет рахунку 48 і кредит рахунку 33/1 червоним кольором (додаток №2).

            Аналітичний облік путівок по рахунку 33/1 забалансовий 004 ведеться в журналах у розділі лікувально-оздоровчих установ.

            Щомісячно по кожній лікувально-оздоровчій установі підраховується  оборот по дебету і кредиту та виводяться залишки на початок наступного місяця. Залишки путівок по кількості та сумі щомісячно звіряються з актами інвентарізації путівок (додаток №4).

            Для визначення суми оборотів і залишків в цілому за місяць по забалансовому рахунку 004 і рахунку 33/1 на підставі даних облікових журналів щомісячно складається оборотна відомість. Дані оборотної відомості звіряються з обліковим журналом  „Головний”.

             5.2. Облік санаторно-курортних путівок ведеться в журналі по категоріям одержувачів, вказаних в супровідних документах в розділі лікувально-оздоровчих установ. Кожен журнал повинен мати заголовок щодо найменувань лікувально-оздоровчих установ, бути пронумерований, прошнурований, скріплений підписом керівника і круглою печаткою.

             Відповідно до найменування граф цього журналу обов’язково зазначається номер та дата документа, згідно з яким отримані путівки, назва організації, від якої вони отримані, назва санаторію або будинку відпочинку, номери путівок, їх терміни, номінальна вартість.

            Якщо путівка повертається інвалідом, у журналі, в якому ця путівка була спочатку записана та розподілена, запис про неї підкреслюється червоним олівцем і путівка реєструється другий раз на першому вільному рядку в лікувально-оздоровчій установі з поміткою дати і призвища особи, яка повернула путівку.

            Кожна путівка в журналі записується окремим рядком. 

            Виправлення терміну та прізвища заявника, якому вона видана, підтверджується підписом відповідальної особи і засвідчується печаткою.

            5.3. На перше число кожного місяця проводиться інвентаризація путівок. Результати інвентаризації оформлюються актом. З особою, що відповідає за зберігання путівок, укладається договір про повну матеріальну відповідальність.

            5.4. Отримані путівки повинні зберігатись в бухгалтерії згідно порядку, встановленого для зберігання документів і бланків суворої звітності.

     

    6. ПОРЯДОК ВІДПРАВЛЕННЯ ПУТІВОК.

            6.1. Відправлення путівок обласним правлінням УТОС проводить бухгалтерія ЦП УТОС згідно з розподілом, який затверджується рішенням президії ЦП УТОС.

            Відправлення путівок здійснюється не пізніше трьох днів з часу затвердження  рішення про їх розподіл цінним листом із супровідними документами, в яких зазначена кількість путівок, їх вартість, категорії, для яких  вони призначаються.

            6.2. Для відправлення путівок поштою бухгалтерія  складає видатковий ордер (додаток №5) в трьох примірниках, в яких перший та третій примірники відправляються одержувачу, а другий примірник із зведеним звітом подається керівництву бухгалтерії для затвердження і списання путівок.

            Третій примірник видаткового ордеру є підтвердженням в одержанні путівок обласним правлінням УТОС. Підписаний керівником та головним бухгалтером організації-одержувача з відбитком її печатки, він повертається в організацію, від якої були отримані путівки. Працівник бухгалтерії звіряє підтвердження з другим примірником видаткового ордеру, проставляє на другому примірнику дату надходження підтвердження і своїм підписом засвідчує відповідність показників 2-го і 3-го примірників.

            Контроль за поверненням підтверджень не повинен здійснюватись особою, яка проводить відправку (видачу) путівок і відповідальна за їх зберігання.

            При видачі санаторно-курортних путівок за дорученням видатковий ордер оформлюється в такому ж порядку, як і при відправленні поштою, з відміткою у   видатковому ордері номера доручення, посади, прізвища особи, яка отримує путівку, та даних її паспорта або документа, що його замінює.

            Видаткові ордери реєструються в журналі за формою: номер видаткового ордеру, кому (куди), кількість путівок, їх сума, відмітка про отримання підтвердження від установ- одержувачів.

     

    7. ПОРЯДОК ВИДАЧІ ПУТІВОК.

            7.1. Головам обласних організацій суворо дотримуватись вимог нормативно-правової бази при видачі інвалідам І і ІІ групи та супроводжуючим путівок в санаторій і будинок відпочинку, придбаних за рахунок фінансової підтримки з Держбюджету.

            7.2. Путівки до санаторію та будинку відпочинку, одержані обласними організаціями, від ЦП УТОС, рішенням бюро правління обласної організації не пізніше ніж в триденний термін розподіляються по первинним організаціям згідно чисельності членів УТОС в них.

            7.3. Правління первинної організації на своєму засіданні розглядає заяву інваліда по зору і приймає рішення-клопотання перед обласною організацією про видачу путівки.

            7.4.  При одержанні путівки в бухгалтерії особа, яка її отримує, повинна мати при собі: паспорт, особисту заяву, медичну довідку лікувальної установи та рішення правління первинної організації.

            7.5. Розпорядженням голови обласної організації затверджується витяг з протоколу первинної організації та проводиться видача путівки особі, яка зазначена в цьому витягу.

            7.6. У випадку, коли інвалід по зору (з поважних причин) самостійно не може прибути в обласну організацію, путівку може отримати особа, яка має довіреність на отримання путівки, затверджену підписом керівника та скріплену печаткою.

            7.7.  При видачі путівки особа, відповідальна за їх облік та зберігання, робить на заяві одержувача відмітку про дату видачі  путівки, ким вона видана, з зазначенням адреси інваліда, даних його паспорта. Оформлена в такому порядку заява в одноденний термін підшивається до видаткового ордера, в якому записується номер, дата, вартість виданої путівки і прізвище одержувача, а також джерело фінансування. В журналі обліку путівок робиться відмітка про дату видачі та номер путівки, найменування оздоровчого закладу.

          7.8. На путівці, виданій ветерану війни та прирівняним до них особам, на яких поширюється  чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, робиться помітка відповідно до встановленого статусу і зазначається номер відповідного посвідчення.

           7.9. Інвалідові по зору повідомляється, що правлінням первинної організації прийняте рішення про виділення йому путівки, яку він повинен одержати в бухгалтерії протягом трьох днів. Якщо інвалід по зору не може скористатись виділеною йому путівкою, то вона виділяється іншій особі. У разі письмової відмови від путівки в журналі обліку і на заяві  інваліда робиться  відповідний запис "від путівки відмовився” з поміткою причин відмови, номера путівки, терміну лікування (відпочинку). Особа, яка вперше відмовилась від путівки, з обліку не знімається.

            7.10. Обласні правління подають інформацію про використання санаторно-курортних путівок в ЦП УТОС.

            Відповідальна особа чітко, розбірливо заповнює виділену інвалідові путівку, власноруч підписує її та скріплює печаткою.

            Видача незаповнених путівок, передача їх іншим особам, а також видача путівок без медичних довідок суворо забороняється.

            Виправлення терміну і прізвища інваліда, якому виділена путівка, повинне бути засвідчене підписом відповідальної особи і печаткою.

            ЦП УТОС проводить централізоване тиражування бланків путівок, проводить розподіл та контролює законність їх видачі.

            Санаторій, будинок відпочинку проводять їх облік в порядку, встановленому для бланків суворої звітності.

            Керівники оздоровчих закладів не пізніше ніж на п’ятий день після закінчення звітного кварталу направляють до ЦП УТОС інформацію про використання путівок. За 4 квартал інформація направляється до 20 грудня поточного року.

            Путівки, не використані інвалідами з поважних причин можуть бути списані з підзвіту за  поданням обласним правлінням тільки за рішенням президії ЦП УТОС.

            Невикористані в поточному році путівки не можуть бути використані в наступному році і повертаються санаторію і будинку відпочинку до 25 грудня поточного року.

     

    8. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ВИМОГ

    ПОРЯДКУ ВИКОРИСТАННЯ ПУТІВОК.

            8.1. Персональна відповідальність за належним дотриманням цієї Інструкції покладається на керівників обласних правлінь та первинних організацій УТОС.

            Посадові особи, винні в порушені порядку видачі санаторно-курортної путівки, несуть персональну відповідальність згідно з чинним законодавством.

            Контроль за використанням путівок здійснює ЦП УТОС.

                                                                                         

     

     

     

          Заступник голови ЦП УТОС                                                     Осадчий О.М.